Novinky

Check Point automatizuje síťové zabezpečení pro VMware

Check Point oznámil svou spolupráci se společností VMware. Cílem je automatizovat a zjednodušit poskytování a nasazení zabezpečení sítí v prostředí privátních cloudů.


Konference Bezpečnost v cloudu

13. května se uskuteční v Konferenčním centru City v Praze již čtvrtý ročník odborné konference Bezpečnost v Cloudu.

Cloud klepe na dveře výrobních firem v ČR

V rámci účasti IDC Manufacturing Insights na semináři "IT v průmyslu" konaném 1. dubna 2014 v Brně vznikl následující rozhovor, který volně navazuje na prezentaci na téma "Adopce cloudu v sektoru výrobních firem v ČR".

Nové verze produktů XenApp a XenDesktop

Citrix uvolnil nové verze produktů XenApp a XenDektop - verzi 7.5. Oba dva produkty jsou si velmi blízké architekturou a vlastnostmi.   

 

Check Point 600 - enterprise bezpečnost i pro malé organizace

Společnost Check Point představila nová cenově dostupná bezpečnostní zařízení řady 600 enterprise úrovně s vynikající výkonností - průchodností firewallu 1,5 Gb/s a bezpečnostím výkonem 37 SecurityPower jednotek.


SAN přepínač Cisco MDS 9710 nejvýkonnějším zařízením na trhu

Cisco přechází se svým novým přepínačem MDS 9710 Multilayered Director Switch, nabízejícím 3x větší šířku pásma než srovnatelná zařízení konkurence. Podle firmy nabízí tento přepínač také mnohem větší škálovatelnost a spolehlivost.


Téměř dvě třetiny firem nekontrolují aplikace využívané zaměstnanci

Studie společnosti B2B International pro Kaspersky Lab ukázala, že 57 % společností nevyužívá nástroje na kontrolu aplikací třetích stran, které si stahují jejich zaměstnanci.

Kapesní 3G modem TP-LINK M5350

Společnost TP-LINK představila na českém trhu kapesní 3G modem M5350. Novinka dokáže sdílet 3G připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi sítě až pro 10 zařízení najednou. 


První produkty pro 7 Gb/s Wi-Fi sítě snad již v dohledné době

Osvědčená a zkušená Wi-Fi Alliance pomůže s dokončením vývoje a certifikací standardů prozatím nejrychlejší bezdrátové sítě s teoretickou propustností 7 Gb/s a který se stále nedaří dotáhnout do konce v rámci stávající WiGig Alliance.
 

Servery HP ProLiant SL4500 navržené speciálně pro Big Data

Servery z nové produktové řady HP ProLiant SL4500 jsou navrženy speciálně pro prostředí zpracovávající obrovské objemy nestrukturovaných dat, označovaných termínem Big Data.
 

Patříte ke společnostem se sofistikovaným IT?

Jak staré jsou podnikové informační systémy českých firem? Využívají speciální software pro řízení vztahů se zákazníky? Na tyto a další otázky odpovídá náš unikátní marketingový průzkum, který jsme provedli na letos na podzim. Zúčastnilo se ho 239 středně velkých a velkých společností, především z oblasti výroby a farmacie.

HP rozšířilo portfolio konvergovaného cloudu pro hybridní IT prostředí

Společnost HP rozšířila portfolio konvergovaného cloudu pro větší možnosti při práci v hybridních prostředích. Novinky jsou určeny pro oblast privátních, řízených i veřejných cloudových prostředí.
 

Je kompletní outsourcing ICT trefou do černého?

O výhodnosti outsourcování ICT se mezi manažery a IT techniky vede vášnivá debata. Odpůrci outsourcingu se nejvíce bojí o bezpečnost firemních dat a vyšších nákladů. Na druhé straně stojí spokojení zákazníci, kterým stačilo jediné: vybrat si spolehlivého partnera.


VMware představuje Enterprise Purchasing Program

Nový program nabízí zákazníkům a partnerům větší flexibilitu a výhody při nákupu softwarových licencí VMware a úspory nákladů, snadné zadávání zakázek a flexibilitu při nasazování.

Nové čtyřsoketové ProLianty Gen8 jsou navrženy pro cloud

Společnost HP představila dvě nové modelové řady čtyřsoketových serverů ProLiant Generation 8 (Gen8), navržené pro snadný přechod na cloudové technologie. Poskytují mj. vyšší výpočetní výkon a mají nižší prostorové nároky.

Nová bezpečnostních řešení Cisco pro virtualizovaná datová centra

Virtualizace, cloud a BYOD přináší nová bezpečností rizika a hrozby. Současně vzrůstají nároky na výkonnost bezpečnostních prvků v rozsáhlých datových centrech. Jak na tyto trendy reaguje Cisco?


AppAssure – zálohování serverového prostředí

Technologie AppAssure umožní bezproblémově přesouvat a replikovat data skrze existující platformy Dellu. Software chce úzce propojit s vlastním hardwarem, konkrétně AppAssure bude přímo propojeno se storage systémy jako Compellent, EqualLogic a prakticky celou architekturou FluidData.
 

XenDesktop 5.6

Nové verze Citrix XenDesktopu nese označení 5.6 a zásadní změnou je tzv. Personal vDisk. Personal vDisk je unikátní technologie, díky které uživatelé virtuálních desktopů mohou do sdíleného virtuálního desktopu instalovat aplikace.
 

Outsourcing ICT

Využívat venkovních zdrojů, čili „out-sourcovat“ umí lidstvo již velmi dlouho. Děláte to i vy, vždyť co jiného to je, když odjíždíte na dovolenou a necháte souseda zalévat květiny, než druh outsourcingu? A stejně jako velké organizace, když vybírají poskytovatele služeb, i vy podrobujete dotyčnou osobu výběrovému řízení. Co vyžadujete: musí to být důvěryhodná osoba (nevykrade vás), musí mít určité dovednosti (nezlije vám konévkou televizi), musí dodržovat SLA (ibišek nepřelije, kaktus zalévá jen jednou týdně), musí být schopen reagovat na změny (když dorazíte domů, vrátí konévku a činnost ukončí) a zároveň bude očekávat za poskytnuté služby odměnu (až odjede soused, bude zalévání jeho rostlin zase na vás). Zdá se to příliš jednoduché? Nikoliv, jen zjednodušené. Zásadní principy platí i pro outsourcing ICT.Gigabitových Wi-Fi sítí 802.11ac se dočkáme ještě v letošním roce

Mezi hlavní průkopníky nové technologie gigabitových Wi-Fi sítí mezi výrobci čipů patří společnost Broadcom. Nabízí několik čipů podle standardu 802.11ac, které jsou již k dispozici desítce producentů zařízení. Někteří z producentů zařízení, jako např. Buffalo, předvedli na CES 2012 "technologickou demonstraci" produktů používajících čipy Broadcom.
 

Cisco rozšiřuje platformu Videoscape o cloudové služby

Multimediální platforma Videoscape, spojující kabelovou televizi, on-demand vysílání, sociální, komunikační a online služby, tak rozšiřuje své schopnosti o "video v cloudu". Nová generace video služeb přináší divákům nové možnosti a vyšší kvalitu médií.


VMware View i pro Kindle Fire, Mac a Linux

Společnost VMware představila tento týden nové klienty VMware View pro Kindle Fire, Mac a Linux. Zároveň vydala aktualizace oblíbených klientů VMware View pro Android a iPad. Noví klienti VMware View pro Mac a Linux umožňují IT oddělením zajistit pružnější a produktivnější spojení se zaměstnanci.

 

Cisco news – Jabber - multiplatformní komunikační aplikace pro desktopy i mobilní zařízení

Cisco Jabber je komplexní multiplatformní komunikační aplikace pro desktopy i mobilní zařízení. Ta spojuje instant messaging, stavové zprávy, sdílení desktopu, konference i hlasové služby a video hovory v jediném řešení pro uživatele PC, Mac, tabletů i chytrých telefonů.


HP oslavila dvacáté výročí oficiálního zastoupení na českém trhu

Zatímco příznivci pohanských svátků oslavili v sobotu 30. dubna Pálení čarodějnic (či také Filipojakubskou noc, Valpuržinu noc nebo Beltine), společnost Hewlett-Packard s.r.o. si každý rok v tento den připomíná výročí svého založení. V letošním roce navíc HP dopsalo poslední kapitolu již dvacetileté „historické kroniky.“ Na československém trhu sice HP působilo již od roku 1967, ale místní obchodní pobočka byla v té době řízena až do roku 1991 z Vídně.


Cisco přichází s partnerským programem zaměřeným na cloud

Společnost Cisco představila nový partnerský program zaměřený na cloud computing. Jeho prostřednictvím bude svým partnerům poskytovat potřebnou podporu v oblasti cloudu a umožní jim tak lépe využít potenciálu, který se zde nabízí. Cisco zároveň inovovalo svůj program služeb pro partnery Collaborative Professional Services, který jim napomáhá zkvalitnit poskytované služby a rozvíjet se v oblasti prodeje IT řešení a architektur.

 

HP zvýšilo výkon sítě CERNu

Společnost HP oznámila, že CERN, jedno z největších a nejuznávanějších center vědeckého výzkumu na světě, si vybralo síťové technologie HP pro zlepšení výkonnosti, spolehlivosti a zabezpečení své sítě, která umožňuje převratnou vědeckou činnost.
Výzkumnou komunitu CERNu tvoří přes 10 000 vědců a inženýrů, kteří potřebují rychle a bezpečně sdílet rozsáhlé objemy dat s kolegy v CERNu i po celém světě. Exploze informací a analyzovaných dat přiměla CERN, aby se obrátil na HP s žádostí o zdokonalení své IT infrastruktury pomocí řešení z oblasti HP konvergované infrastruktury, jež integruje servery, datová úložiště a síťové prvky do fondů interoperabilních zdrojů.


Cisco v problémech?

Ekonomické výsledky Cisca za druhé čtvrtletí 2011 překonali očekávání analytiků pokud jde o příjmy a zisk. Zklamáním ale byla dosažená míra zisku, nebyly též splněny dlouhodobé růstové cíle a výhled na třetí kvartál byl též upraven směrem dolů. S odklonem zájmu zákazníků od tradičního portfolia Cisca souvisí i jistá ztráta podílu na trhu.


Microsoft Office Web Apps i pro české uživatele

Společnost Microsoft oznámila, že Office Web Apps jsou s konečnou platností k dispozici všem uživatelům v České republice. Zdarma je mohou používat nejen všichni uživatelé sad Microsoft Office 2010, jako tomu bylo dosud, ale nově i všichni registrovaní uživatelé bezplatných služeb Windows Live.
Office Web Apps představují funkčně odlehčené online verze kancelářských aplikací Microsoft Word, Excel, PowerPoint a OneNote, které umožňují vytvářet, zobrazovat, upravovat a sdílet dokumenty přímo ve webovém prohlížeči. Dokumenty jsou přitom uložené v 25 GB webovém úložišti Windows Live SkyDrive, jsou tedy k dispozici odkudkoliv.

 

Třetina českých firem zvažuje využít cloud computing

Společnost VMware oznámila, že téměř třetina firem působících v České republice zvažuje využít model cloud computingu a přesunout své IT alespoň částečně mimo vlastní společnost. Je to jeden z výsledků studie společnosti VMware, která byla provedena na konferenci VMware vForum v Praze na konci října 2010. Z celkem 600 oslovených zástupců firem jich poskytlo odpovědi 418 a byly tak zmapovány plány více než 400 společností všech velikostí napříč různými obory. Výsledky rovněž ukázaly, že 80 procent respondentů se chystá věnovat virtualizaci své IT infrastruktury nejpozději do konce roku 2011. Mezi respondenty byly jak malé firmy, tak i střední a velké podniky z privátního sektoru a taktéž instituce z oblasti veřejné správy.


HP uvádí nová řešení pro virtualizovaná serverová prostředí

Společnost HP představila komplexní řešení podpory, které umožňuje zákazníkům provozujícím kritické podnikové aplikace na virtualizovaných serverech HP ProLiant dosáhnout vyššího výkonu a dostupnosti s nižšími náklady a menší komplikovaností. Nová služba HP Critical Advantage poskytuje klientům vyhrazený zákaznický tým, který zodpovídá za poskytování podpory a udržování provozuschopnosti kritických virtualizovaných prostředí. Zákaznické týmy se starají o řešení problémů a zkvalitňování procesů, což umožňuje klientům nasměrovat úsilí vlastních pracovníků na inovace.


Citrix jmenován partnerem HP pro konvergovanou infrastrukturu

Citrix Systems oznámil, že získal ocenění „HP AllianceONE Partner of the Year“ v kategorii virtualizace desktopů. Toto uznání je dokladem úspěchu řešení Citrix XenDesktop® při rozšiřování výhod architektury HP Converged Infrastructure pro řešení reálných provozních problémů ve firmách.

 

Jak přijímají uživatelé cloud computing, virtualizaci a datová centra?

Až 88 procent IT manažerů předpokládá, že do tří let budou jejich firmy využívat privátní či veřejné cloudové služby. Třetina z nich plánuje cloud computing zavést do jednoho roku. Mobilní přístup k informacím, virtualizace, unified data center, virtualizace desktopů a cloud computing patří k největším trendům, které se v oblasti datových center dají očekávat. Největší výzvu představuje podle IT odborníků zajištění bezpečnosti. Vyplývá to ze studie Connected World Report zaměřené na cloud computing, virtualizaci a datová centra, kterou zpracovala společnost Cisco.


Videokonference od Cisca již cenově přístupnější

Společnost Cisco představila portfolio nových produktů, inovací a služeb, díky kterým bude videokomunikace dostupnější, jednoduše ovladatelná a levnější. Mezi nové produkty patří Cisco TelePresence EX60 a Cisco TelePresence System 500 32-inch. Další novinkou je vylepšení videa v aplikaci Cisco WebEx Meeting Center.


AVG Technologies spouští Business Resource Center

AVG Technologies, výrobce antivirových bezpečnostních produktů pro uživatele a malé a středně velké podniky (MSP), oznámil spuštění svého online centra Business Resource Center. Business Resource Center poskytuje majitelům malých a středně velkých podniků a IT manažerům informační průvodce, blogy, videa, ukázky a nástroje, které jim pomohou chránit své podniky před internetovými a síťovými bezpečnostními hrozbami.